Prejsť na obsah
17. augusta 2022 | Lakeside Park

Lakeside Park 02 je skolaudovaný, od septembra privíta prvých nájomcov

Bratislava, 17. august 2022 – Administratívny komplex Lakeside Park 02 v bratislavskom Novom Meste získal kolaudačné rozhodnutie. Projekt, ktorý ešte pred otvorením prilákal viaceré významné spoločnosti, je tak oficiálne dokončený a v septembri sa doň začnú sťahovať prví nájomcovia.

Kolaudačné rozhodnutie pre projekt Lakeside Park 02 nadobudlo právoplatnosť 9. augusta 2022. Budova je výsledkom spolupráce spoločností Immocap a WOOD & Company, Technologicky vyspelé riešenia, komfortné prostredie a skvelá dopravná dostupnosť už prilákali viaceré prestížne spoločnosti. Prvým zvučným menom sa stal Plzeňský Prazdroj, ktorý si Lakeside Park 02 zvolil za svoju centrálu ešte koncom roka 2020. Zatiaľ najväčším nájomcom je slovenská technologická spoločnosť Innovatrics, ktorá si tu prenajala celé dve podlažia. V nových priestoroch pri jazere Kuchajda budú sídliť aj spoločnosti Zľava Dňa, Reming Consult, Etops, DaneTax, Pressburg AM, UP Slovensko či Adifex.

Lakeside Park 02 úspešne potvrdzuje, že o kvalitné, inovatívne a efektívne administratívne priestory je veľký záujem. Komfortné prostredie vytvára všetky predpoklady pre kreativitu, nápadité riešenia a tímovú prácu. Nejde pritom len o to, ako flexibilne dokáže reagovať na meniace sa potreby nájomcov, ale donútil nás uvažovať o kanceláriách novým spôsobom a prísť s inováciami, ktoré, verím, ovplyvnia celý trh,povedal Martin Šramko, CEO spoločnosti Immocap. „Veľký záujem a vysoká obsadenosť priestorov potvrdzujú, že náš prístup je správny a z toho máme úprimnú radosť.”

Lakeside Park 02, zdroj: IMMOCAP

Ovenčený prvenstvami

Lakeside Park 02 sa profiluje ako technologicky vyspelá budova s mimoriadnou úrovňou komfortu, príjeným prostredím a dostupnou lokalitou. Ako prvá na Slovensku sa mohla pochváliť označením Anti-Covid administratívna budova, čo potvrdilo dôraz na bezpečnosť a hygienu. Výstavba budovy sa riadila japonskou filozofiou Kaizen vďaka spolupráci so spoločnosťou Takenaka so 400-ročnou históriou, pre ktorú to bol prvý projekt tohto typu na Slovensku. Aj aplikovanie ekologických postupov a materiálov vynieslo Lakeside Park 02 prvenstvo vo využívaní nízkouhlíkového hliníka na elementový fasádny systém či dverové a okenné konštrukcie. Budova ašpiruje na zelený certifikát LEED Gold.

Celý administratívny komplex Lakeside Park teraz ponúka viac ako prenajímateľnej plochy. Komplex sa nachádza v atraktívnej lokalite a my sme presvedčení, že nájomcovia tu nájdu dokonalý komfort na prácu v podnetnom prostredí. Dali sme si záležať na detailoch, ktoré dotvárajú príjemný pocit z budovy či už kvalitné verejné priestory, inovácie alebo ekologické postupy,“  priblížil Martin Šmigura, investičný riaditeľ WOOD & Company, ktorá sa spolupodieľa na výstavbe projektu.

Lakeside Park 02 na trh prináša 14 370 m2 energeticky efektívnych kancelárskych plôch na 12 nadzemných podlažiach s výhľadom na panorámu Malých Karpát a jazero Kuchajda. Rozloha typického podlažia dosahuje viac ako 1 200 m2. Na komfort užívateľov sa prihliada nielen v interiéri, ale aj v exteriéri. Ten sa zvýši vďaka verejným priestorom v podobe zeleného parku a veľkého cyklozázemia. Lakeside Park 02 počíta aj s vybudovaním 310 parkovacích miest na 3 podzemných podlažiach a s novými parkovacími kapacitami v exteriéri.

O spoločnosti WOOD & Company

WOOD & Company je významná investičná skupina s popredným postavením na stredoeurópskom trhu. Skupina sa zameriava na poskytovanie transakčného poradenstva, poradenstva v oblasti korporátnych financií, obchodovanie s cennými papiermi a správu aktív. Spoločnosť bola založená v roku 1991 a má kancelárie v šiestich európskych mestách vrátane centrály v Prahe či skúseného oddelenia investičného bankovníctva v Bratislave.

WOOD & Company je členom niekoľkých významných búrz vo svete a zároveň najväčším obchodníkom na Pražskej burze cenných papierov. Ročne zobchoduje akcie v objeme 25 mld. eur, čo potvrdzuje silnú pozíciu spoločnosti na miestnych kapitálových trhoch. Aktíva spravované skupinou dosahujú takmer 1 mld. eur a to v oblasti zdravotníckeho tovaru, farmaceutického priemyslu, odpadového hospodárstva, nehnuteľností a informačných technológií.

Spoločnosť WOOD & Company je držiteľom viacerých ocenení vrátane CIJ Awards Slovakia v kategóriách Realitné fondy, manažment fondov a transakcie a Best Asset Management. Svoje realitné aktíva zhromažďuje v troch realitných podfondoch (Office, Retail a AUP Bratislava). Súčasťou portfólia WOOD & Company sú na Slovensku budovy Aupark Tower, BBC5, Lakeside Park 01, Lakeside Park 02, BBC 1, BBC 1 Plus, Westend Tower a nákupné centrum Aupark Bratislava.

IMMOCAP – Odkrývame potenciál mesta

Developerská spoločnosť IMMOCAP funguje na trhu viac ako 20 rokov a za ten čas sa jej podarilo zrealizovať viacero nosných projektov, ktoré prispeli aj k rozvoju hlavného mesta Bratislava. Medzi prvé developerské aktivity spoločnosti patrila výstavba troch biznis centier v administratívnej zóne na Prievozskej a Plynárenskej ulici v Bratislave – Bratislava Business Center BBC III, IV a V s celkovou plochou viac ako 60 000 m².

Kľúčové projekty sú spojené s revitalizáciou okolia Trnavského mýta. V rozmedzí siedmich rokov sa spoločnosti podarilo oživiť areál bývalých kúpeľov Centrál prvým „zeleným” multifunkčným komplexom na Slovensku s ekologickým certifikátom LEED, za ktorý získali ocenenie Developer roka v prestížnej súťaži CIJ Awards Slovakia. Projekt CENTRAL priniesol nákupné centrum s rozlohou 39,000 m² prenajímateľnej plochy, kancelárske priestory o výmere 20,000 m² a hotel s 222 izbami pod značkou LINDNER. Ďalším projektom v území bola obnova zanedbaného podchodu Trnavské mýto, ktorý spoločnosť zrealizovala v partnerstve s Hlavným mestom SR Bratislava a je príkladom unikátnej a konštruktívnej spolupráce verejného a súkromného sektora.

 

V súčasnosti má IMMOCAP v portfóliu viacero komerčných developerských projektov s ambíciou priniesť na slovenský trh v horizonte najbližších 5-tich rokov, nové pracovné priestory v rozlohe 150 000 m². Projekt LAKESIDE PARK 2 je momentálne vo výstavbe a v roku 2022 ponúkne 15 000 m², dispozične aj energeticky efektívnych kancelárskych plôch. Nasledujúcim projektom je polyfunkčný objekt THE MILL, ktorý bude súčasťou vynoveného bulváru Mlynské Nivy, v lukratívnej zóne bratislavského Central Business Districtu. Jeho návrh vzišiel z medzinárodnej súťaže a prinesie komerčnú plochu vo veľkosti 25 000m². Vlajkovou loďou Immocapu je projekt vitálnej štvrte NOVÝ ISTROPOLIS s víziou moderného kultúrno-kongresového centra, ktorý má vďaka vynikajúcej dopravnej dostupnosti a strategickej lokalite Trnavského mýta, šancu stať sa dôležitým novým centrom mesta.

Spoločnosť získala celý rad aj iných prestížnych ocenení udeľovaných odbornou verejnosťou doma i v zahraničí ako: Best overall development, Stavba roka, Visio 2020 (Cena magazínu Eurostav), Retail estate 2013 (Najlepší retail projekt & Najlepší projekt roka Europa Property).